Aktuálně

Seminář

Psychologie vs neplodnost

 

Vliv psychických stavů na plodnost.

Jak vám mohou pomoci poznatky z psychologie?

 

„Hlavně na to nemyslete!“ – Jak to mám asi udělat??

 

Deprese a úzkost jsou dnes popisovány jako běžné důsledky léčby neplodnosti. Výzkumy ukazují, že výskyt deprese u párů podstupujících léčbu neplodnosti se pohybuje v rozmezí 15 – 54%, úzkost se pohybuje v rozmezí 8 – 28%. Tyto psychologické faktory přímo ovlivňují další průběh léčby.

Mezi rizikové faktory, které se podílejí na negativním dopadu léčby, patří neúspěšný pokus IVF, truchlení po potratu, manželské a sexuální problémy, vedlejší účinky léků, společenský tlak, ale i osobní anamnéza.

KDE: Praha 6, Eliášova 20, centrum Ineo

KDY: středa 12. 10. 2022

V KOLIK: 15h – 21h, počet účastníků je omezen na max 15 osob

S KÝM: Mgr. Ilona Haasová (www.psycholog-haasova.cz, www.ineopsychoterapie.cz) Svou dlouhou a
bolavou cestu za svými dětmi mám úspěšně za sebou, ale od té doby (cca 15 let) se tématu strádání v procesu léčby neplodnosti aktivně věnuji, nejen ve své psychologické praxi.

CENA: 2 800 Kč (občerstvení zajištěno)

JAK SE PŘIHLÁSIT: Prosím o potvrzení účasti na email: ilona.haasova@seznam.cz a následné uhrazení částky 2 800 Kč na účet: 115/8561940277/0100

Nemusíte na individuální, párovou či skupinovou psychoterapii. Můžete využít cestu psychologického poradenství formou interaktivního semináře a rozhodnout se svobodně, zdali nějakou formu „péče o sebe“ opravdu potřebujete nebo ne.

Těším se na setkání, Ilona Haasová